Informacje - o tym się mówi

Biblioteka - Kusocińskiego 2

Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Kusocińskiego 2   nieczynna do 24 października 2019 r.    Zapraszamy 25...

Informacja dla czytelników

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcuprzy ul. Kusocińskiego 2 Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i...

Barwy Mojej Ojczyzny – konkurs powiatowy

Corocznie jesienią organizowany jest Powiatowy Konkurs Poezji i Piosenki Barwy Mojej Ojczyzny,...

Akcja czytelnicza

„Mała Książka - Wielki Człowiek… w Bibliotece” Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu...

Biblioteka - zamknięcie

Wypożyczalnia dla DorosłychCzytelnia Główna przy ul. Pułaskiego 2A Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul....

Narodowe Czytanie 2019

Za nami kolejna już, ósma edycja akcji Narodowe Czytanie. Tegoroczna impreza plenerowa...

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu - wydarzenia

Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza na wydarzenia przygotowane z okazji 80....

Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej - nieczynna

Od 1 sierpnia 2019 r. Wypożyczalnia Literatury Dziecięcej i Młodzieżowej przy ul. Biernackiego 6  NIECZYNNA   Zapraszamy...

Informacja - otwarcie Filii nr 6

  Prace remontowe w Filii nr 6 przy ul. Tańskiego 4a zostały zakończone.   Zapraszamy...

Seniorzy na drodze - spotkanie edukacyjne

Spotkanie Senior na drodze - pamiętaj o bezpieczeństwie odbędzie się 9 lipca...Hece w Bibliotece czyli spotkanie z Wiesławem Drabikiem

piątek, 22 maj 2015

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej kilka tygodni temu zaprosiła swoich czytelników do udziału w konkursie Co zaciekawiło i rozbawiło mnie w bajkach Wiesława Drabika. Rozstrzygnięcie konkursu odbyło się 13 maja 2015 podczas Tygodnia Bibliotek. W trakcie podsumowania konkursu dzieci dowiedziały się, że jest przewidziana dodatkowa nagroda dla laureatów konkursu: udział w spotkaniu z Wiesławem Drabikiem!

Spotkanie z autorem przeszło 200 wierszowanych i niezwykle lubianych książeczek dla dzieci miało miejsce w siedzibie Filii nr 4 przy ul. Mickiewicza 2 w dniu 21 maja 2015 roku. Wiesław Drabik jak zawsze w niezwykle dowcipny i zabawny sposób poprowadził spotkanie opowiadając dzieciom o swoich książeczkach, o tym, jak doszło do tego, że zmienił zawód i zaczął pisać dla dzieci, opowiadał wiele ciekawych historii o swoich książkowych bohaterach i o tym, co go inspiruje i skąd czerpie pomysły do wymyślania coraz to nowych historii.

 

Spotkanie obfitowało w konkursy i zagadki organizowane przez Wiesława Drabika: za każdą dobrze udzielona odpowiedź dzieci otrzymywały kolorowe zakładki lub naklejki i ta osoba, która zebrała ich najwięcej pod koniec spotkania otrzymała od autora książkę. Wiesław Drabik z wielkim zachwytem oglądał także prace konkursowe, które są wystawione w Filii nr 4 i każdy, kto tam przychodzi może je zobaczyć. Jedna z prac bardzo się Panu Wiesławowi  podobała i autor tej pracy otrzymał nagrodę specjalną: książek z autografem Wiesława Drabika.

Dzieci bardzo aktywnie brały udział w spotkaniu: żywiołowo reagowały na propozycje wspólnej zabawy w rymowanie i wymyślanie zakończenia jednej z książeczek Wiesława Drabika, jak również zasypały autora mnóstwem pytań, niektóre z nich były bardzo dojrzały i przemyślane. Sam autor po spotkaniu przyznał, że rzadko zdarza się, żeby dzieci były tak przygotowane do udziału w spotkaniu. Dzieci pytały autora o jego zainteresowania, o wiek, o to, kiedy zaczął pisać, o to którą z napisanych przez siebie książek lubi najbardziej/najmniej, o ulubioną książkę z dzieciństwa, o to czy lubi Koziołka Matołka. Nie brakowało też pytań o rodzinę, miejsce zamieszkania, ulubione zwierzęta, o lata szkolne: czy był grzeczny i czy dobrze się uczył.

Na zakończenie spotkania Autor z wielką radością składał autografy zarówno w książkach przez siebie napisanych, jak i na wizytówkach, zakładkach i pamiętnikach czy zeszytach przyniesionych przez dzieci. O tym, jak fantastyczne było to spotkanie najlepiej świadczy fakt, że dzieci nie chciały opuścić Biblioteki, tylko jeszcze wracały się pytając Autora o różne sprawy i biorąc autografy dla mamy, taty, babci, dziadka, cioci i kuzynów.

Książki Wiesława Drabika uczą, bawią, wychowują, uwrażliwiają na otaczający nas świat i są do wypożyczenia w mieleckich Bibliotekach!

Tekst i foto: Jolanta Strycharz

Katalog Online

Kalendarz

poprzednim miesiącu październik 2019 następnym miesiącu
P W Ś C Pt S N
week 40 1 2 3 4 5 6
week 41 7 8 9 10 11 12 13
week 42 14 15 16 17 18 19 20
week 43 21 22 23 24 25 26 27
week 44 28 29 30 31