Elektroniczne udostępnianie zbiorów...

wtorek, 31 lipiec 2018

Elektroniczne udostępnianie zbiorów

Od 1 sierpnia 2018 r. komputerowa obsługa wypożyczeń i zwrotów są prowadzone przez następujące placówki:

• Filia nr 1, ul. Botaniczna 4
  • Filia nr 2, ul. Żeromskiego 22 (Szpital Powiatowy)
  • Filia nr 4, ul. Mickiewicza 2
  • Filia nr 5, ul. Mickiewicza 2
  • Filia nr 6, ul. Tańskiego 4 A
  • Filia nr 7, ul. Zygmuntowska 14

W związku z tym każdy czytelnik otrzymuje plastikową kartę biblioteczną, która jest dokumentem upoważniającym do korzystania z ww. placówek mieleckiej biblioteki.

Zapisanie się czytelnika do jednej z nich pozwala na korzystanie z usług wszystkich ww. filii, bez ponownego wypełniania Kart zapisu.

W przyszłości po pełnym wdrożeniu systemu informatycznego we wszystkich placówkach MBP SCK w Mielcu zasada ta dotyczyć będzie całej mieleckiej sieci bibliotek publicznych.

Pierwsza karta biblioteczna wydawana jest bezpłatnie.

Za wydanie kolejnej karty (zagubienie, zniszczenie) będzie pobierana opłata, zgodnie z Cennikiem (załącznik do Regulaminu Biblioteki).

Czytelnik jest zobowiązany do okazania karty w momencie wejścia do wypożyczalni.

Brak karty bibliotecznej uniemożliwia wypożyczenie książek (i innych zbiorów bibliotecznych).

• Właściciel Karty jest odpowiedzialny za wszystkie dokumenty wypożyczone na jej podstawie.
  • O jej zagubieniu należy niezwłocznie powiadomić Bibliotekę.
  • Biblioteka nie ponosi odpowiedzialności za posługiwanie się Kartą przez osoby trzecie do momentu jej zablokowania (zgłoszenia utraty Karty przez jej właściciela).

Czytelnik posiadający aktywne elektroniczne konto ma do niego dostęp poprzez elektroniczny katalog Biblioteki.

Po zalogowaniu do systemu bibliotecznego dostępne są m. in. funkcje:

• zmiany hasła (przy pomocy poczty e-mail)
  • sprawdzania stanu konta czytelniczego,
  • dokonywania prolongaty (przedłużenia terminu zwrotu książek),
  • sprawdzenia historii wypożyczeń (dotyczy tylko wypożyczeń elektronicznych).

Funkcje rezerwacji i zamawiana książek w chwili obecnej nie są jeszcze aktywne z poziomu katalogu.

Aktualizacja: (ESa): 30.08.2018
(ESa): 31.07.2017