Akcja czytelnicza

środa, 18 wrzesień 2019

„Mała Książka - Wielki Człowiek… w Bibliotece”

Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu znalazła się w gronie wybranych bibliotek, które uczestniczą w projekcie Instytutu Książki „Mała książka-wielki człowiek” skierowanym do dzieci  w wieku przedszkolnym od 3 do 6 lat.

Projekt realizowany w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała Książka-Wielki Człowiek” to akcja, która ma zachęcić rodziców do odwiedzania biblioteki i codziennego czytania z dzieckiem.

Dziecko biorące udział w projekcie otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą, a w niej książkę „Pierwsze wiersze dla…” oraz kartę Małego Czytelnika.

Akcja rusza od 23 września 2019 r. (pon). we wszystkich filiach udostępniających literaturę dziecięcą. Wypożyczalnia dla Dzieci mieszcząca się przy ul. Kusocińskiego 2 przyłączy się do akcji wraz z „otwarciem Biblioteki”. Do rozdania mamy 400 pakietów. Udział w projekcie jest bezpłatny. Wyprawki będą dostępne w poszczególnych filiach i Wypożyczalni dla Dzieci – do wyczerpania zapasów.

Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania. W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice. „Książką połączeni, czyli o roli czytania w życiu dziecka” to broszura informacyjna, przypominająca o korzyściach wynikających z czytania dzieciom oraz podpowiadająca,  skąd czerpać nowe inspiracje czytelnicze.

Biblioteki w Mielcu biorące udział w projekcie:

• Wypożyczalnia dla Dzieci, ul. Kusocińskiego 2
  • Filia nr 1, ul. Botaniczna 4